Jak na létání s dronem – část 2. – letíme

Pokud se Vám podařilo dron složit, přečíst si návod a odstartovat, pak máte za sebou 50% úspěchu.

Dron se obvykle skládá ze samotného dronu a ovladače. A někdy také z brýlí. Vše mějte vždy v pořádku zkontrolované, nabité a při sobě.

Dron startujeme z rovné očištěné plochy, aspoň 5 metrů od čehokoliv.

Znovu zkontrolujeme, že kolem nás nejsou lidé a nejsme tam, kde bychom létat neměli. Dávejte si pozor na stromy. Například v parku se vám může zdát, že je všude kolem místa dost, ale nějaké horní větve zasahují na dron, nebo d jeho letové dráhy. Potom by vám dron při ztrátě signálu a automatickém návratu domů mohl za zavadit o větve.

Při startu dáváme plný plyn nahoru, dokud se dron nedostane alespoň do dvou metrů. Je to proto, že kdyby přišel nějaký poryv mohl by dron posunout tam kam nechceme.

Dohled na dronem je základ

Dron mějte vždy na dohled, ať nemáte problém se s ním vrátit. Dron směrujte vždy tak, abyste věděli, kde je doprava, doleva, dopředu a dozadu. Častokrát se stane, že se lidé zamotají a pak místo aby se vraceli zpátky, odlétají někam pryč. Samozřejmě pokud už máte lepší dron, můžete se orientovat podle kamery, nebo použít tlačítko „návrat domů“.

No a pak už letíme. Při natáčení děláme pomalé, plynulé záběry. Neměníme prudce směr ani pohled na sledovaný objekt. Ve videu to působí rušivě. Všechno by mělo probíhat plynule a hladce, aby to bylo lahodné pro oko. Vždy dávejte pozor na kompozici. Ať nemáte uříznutý kousek domu, moc nebo málo oblohy, ať nemáte v záběru odpadky, zkrátka, ať to nevypadá jako když si sexy holka dělá selfíčko na veřejném záchodku…

30% baterie je limit

Dávejte také pozor na baterku, je dobré přistávat už při nějakých 30%, jinak se vám může stát, že budete moc daleko, začne foukat silný protivítr a kapacita baterie nebude stačit na návrat.

Nezapomeňte! Na dron byste měli vždycky vidět!

Pokud Vám odletí někam do háje a tam spadne… už se s ním nemusíte nikdy setkat. A to by bylo smutné a stýskalo by se jak Vám, tak Vašemu ztracenému dronu.

Náš zkušený tým, Vám pomůže a poradí s čímkoliv. Stačí se nám ozvat.