FPV dron OKdron
FPV nebo-li závodní dron

Určitě jste o nich slyšeli, jinak byste se tomuto článku nedostali. Závodní dron je oproti klasickému velice rychlý, malý, lehký a obratný. Oproti klasickému dronu také nemá stabilizace a různá čidla. Proto je těžké ho ovládat. Dron nedrží sám na místě, dron se nezastaví, když pustíte páčky, dron je schopen během půl vteřiny nabrat obrovskou rychlost a řítit se na plný plyn třeba do zdi. Pokud se však s tímto dronem naučíte létat, odměnou vám bude zážitek, jako byste řídili stíhačku v hvězdných válkách, a zároveň budete moc natáčet úžasná videa.

Základem je trpělivost

Pokud nejste trpělivý člověk rovnou si ušetřete čas. Mluvíme zde o desítkách a desítkách a u někoho dokonce i o stovkách cvičných hodin, než si začnete létání pořádně užívat, a začne to vypadat jako z videí na YouTube.
Jak tedy začít? Samozřejmě nákupem dronu. Vybrat FPV dron je relativně složitá záležitost. Na začátek doporučujeme nějakou lepší hračku, kdy celý set vyjde do ceny kolem 5000Kč. Celý set znamená dron ovladač a brýle. Důležité je, aby měl dron kolem vrtulek ochranu, jinak se okamžitě polámou. Takový dron bude dostačující pro učení doma v obýváku.

Pro ovládání FPV dronu je potřeba vysoký cit v prstech

Vhodné je začít v nějaké místnosti, kde nemáte koho zranit a co rozbít. Jakmile dron sestavíte, zapnete a budete připraven k prvnímu startu, velice opatrně přidávejte plyn a sledujte co bude dron dělat. Pro začátek stačí trénovat start a snažit se udržet drony na jednom místě a potom zase přistát.

Jakmile tohle budete zvládat, přichází na řadu cvičení číslo 2. Opět start například do výšky jeden metr otočit se kolem své osy a opět přistát.

Následně vyzkoušejte letět dva metry dopředu a otočit se o 180 stupňů a vrátit se na původní místo. A takhle opatrně s dronem létat po nějaké vytyčené trase kterou si zvolíte. Důležité je, aby dron vždy letěl tam kam si naplánujete, a ne náhodně tam kam to vyjde.

Hezké cvičení je létat kolem nějaké objektu. Vprostřed místnosti typicky kolem židle. Dronem, a tedy kamerou která je umístěna v dronu, sledujte stále židli a snažte se kroužit kolem ní.

Jakmile tohle zvládnete už dron docela ovládáte a můžete se vydat na dobrodružné výlety. Pěkný trénink je například v kolárně prolétat skrze jízdní kola, například rámem, nebo pod kolem které stojí na zemi a tak dále. Prostě si vymyslete co nejtěžší překážky a ty se snažte proletět.

Vytvořte si návyk

Pokud máte ambice natáčet video, určitě trénujte plynulé létání. To znamená, podobně jako v autě není příjemné, když někdo prudce šlápne na brzdu, stejně tak u videa z dronů není příjemné pokud se skokově zpomalí zrychlí nebo otočí.

Důležité je trénovat otáčení na pravou i levou stranu už jsme se setkali s dronysty, kteří byli schopni dobře zatáčet jen například na pravou stranu. Je to stejné jako když například na snowboardu umíte jezdit jen na jednu nohu. Jenže na snowboardu nám to nevadí, při létání se závodním dronem docela ano. Proto hned od začátku trénujte otáčení na obě strany.

A poslední, avšak neméně důležitá rada. Zásadní je pravidelnost. Není potřeba cvičit každý den hodinu, ale skutečně pravidelně alespoň 5-10 minut jednou za 2-3 dny. Pokrok uvidíte již v řádu dní, ale mozek potřebuje nějaký čas, aby si vytvořil ty správné spoje a návyky.
Nezbývá než vám popřát hodně štěstí.

FPV dron OKdron
fpv dron

Náš zkušený tým, Vám pomůže a poradí s čímkoliv. Stačí se nám ozvat.