Dnešní otázka zní: Jak a proč si natočit vlastní video k propagaci realit na mobil. 

Jste šikovní? Máte dobrý mobil? Potřebujete optimalizovat rozpočet na reklamu? Využijte toho!

Video na mobil může vypadat skvěle.

Třeba takto:

Jsou telefony vhodné pro natáčení realitního videa?

Určitě ano. Zvláště lepší modely mají skvělý obraz. Na mobilní telefony se dá natočit např. i krátký film, mrkněte zde:

Proč bychom měli realitní video natáčet na mobil?

Pro makléře to má několik výhod. Tou největší je samozřejmě úspora nákladů. Pokud si pozvete profíka, musíte zaplatit jeho čas nejen při natáčení, ale také postprodukci, náklady na cestu, techniku atd. Video na mobil si natočíte sami a tyto náklady odpadají. Další neméně podstatnou výhodou je také rychlost. Video jste schopni během hodiny natočit a za další hodinu již nahrávat na Sreality. Má to i své nevýhody. Ne každý makléř má čas navíc, aby ještě ke všemu natáčel videa.

V každém případě, pokud máte dobrý mobil a chuť, určitě to vyzkoušejte. Dáme vám k tomu pár rad.

Nastavení telefonu

Většinu parametrů nechejte na automatiku. Co je pro důležité je kvalita videa. Pro účely realitního videa nastavte kvalitu co nejvyšší. Použijte širokoúhlou čočku – tedy co největší oddálení. Přiblížení potom jen pro natáčení detailů.

Příprava

Rozmyslete si v jaké pořadí budete natáčet místnosti. Vide by mělo zastupovat reálnou prohlídku, je tedy vhodné nemovitost natočit přirozeně tak, jak ji případný zájemce prochází fyzicky. Nejdříve tedy okolí domu, následně vstup, chodba, pokoj, a tak dále. Alternativou je začít těmi nejhezčími věcmi, např. pokud je součástí bazén, krásná terasa, nebo dechberoucí výhled. Příprava vám moc času nezabere, zas to vám ušetří práci při natáčení a následné úpravě – nebudete totiř muset natočený materiál zdlouhavě třídit.

Natáčení

Při natáčení se pohybujte, celým tělem. V realitním videu jsou působivé pomalé stabilizované záběry. Zaujměte tedy proto pevný postoj a telefon chytněte do obou rukou.

Nejčastěji se používají záběry :

  • do stran – telefonem neotáčím, ale jemně s ním “jedu” např. zprava doleva,
  • dopředu (či dozadu) – provedu co největší záklon, zapnu natáčení a plynule se záklonu pohybuji tělem co nejvíce dopředu, dokud je to možné. Pozor, telefon zůstává vždy ve stejné výšce,
  • přehledové záběry otočné – stojím na místě, např. v rohu místnosti a pomalu, jemné a plynule otáčím s telefonu tak abych zachytil potřebný prostor.

Záběry si nejprve nacvičte a na displeji sledujte, zda se vám líbí nebo ne.

Střih videa

Ke střihu je nejjednodušší použít aplikaci iMovie pro Apple, v případě Androidu nějaký Adobe Rush, nebo PowerDirector, případně aplikace od Gopro nebo DJI. Střih v nich je jednoduchý, intuitivní a nabídne vám vložení licencované podkladové hudby. O střihu videa se dočtete v jiném našem článku.

Realitní fotografie – chcete-li si vyfotit reprezentativní fotografie nemovitosti na váš mobil, dobré tipy nejdete např. v tomto videu.

Pokud si nevíte rady a rádi byste si nechali poradit, klidně se na nás obraťte.

Náš zkušený tým, Vám pomůže a poradí s čímkoliv. Stačí se nám ozvat.