Fotomanipulace OKdron
Města, hory, krajiny

V České republice je spousta překrásných míst, kde se dá natáčet z dronu. Vždycky je ale potřeba dodržovat pravidla pro létání dronem, a v některých lokalitách je třeba vyžádat povolení UCL, nebo národního parku.

Zcela obecné a běžné věci, které lidé nejraději natáčí
 1. Hory a horstva: Hory a horstva nabízejí krásné panoramatické záběry a mohou být skvělým místem pro pořizování snímků s vysokým rozlišením.
 2. Pobřeží: Pláže a pobřežní oblasti jsou často velmi fotogenická místa a drony mohou zachytit krásné pohledy na moře a pobřeží z výšky.
 3. Města a vesnice: Města a vesnice mohou poskytovat zajímavé záběry z výšky, a to jak z dálky, tak z blízka.
 4. Přírodní rezervace a národní parky: Přírodní rezervace a národní parky jsou skvělá místa pro pořizování snímků přírody z výšky.
 5. Historické památky: Drony mohou poskytnout zajímavé záběry z výšky historických památek, jako jsou hradby, chrámy nebo památníky.

Je důležité mít na paměti, že některá místa mohou mít omezení anebo zde může být používání dronů zcela zakázané.

Nejoblíbenější místa v ČR pro natáčení dronem
 1. Praha: Praha nabízí mnoho zajímavých záběrů z výšky, včetně panoramatických pohledů na město, Hradčany a Karlův most.
 2. Český ráj: Tento krásný kraj je plný skalních útvarů, lučin a lesů a je ideální pro pořizování snímků s vysokým rozlišením.
 3. Krkonoše: Tyto horstva jsou plná krásných vrcholů, horských jezer a divokých údolí, což je skvělé místo pro pořizování panoramatických záběrů.
 4. Karlovy Vary: Tento kouzelný lázeňský město se nachází v malebné krajině a nabízí mnoho zajímavých záběrů z výšky, včetně pohledů na město a jeho lázeňské budovy.
 5. Přírodní rezervace Šumava: Tento národní park je plný krásné přírody a je skvělým místem pro pořizování snímků z výšky.
Světově nejatraktivnější místa
 1. Grand Canyon, USA: Tento obrovský údolí v Arizoně poskytuje neskutečné panoramatické záběry a je skvělým místem pro pořizování snímků s vysokým rozlišením.
 2. Plitvická jezera, Chorvatsko: Tato nádherná jezera se nacházejí v národním parku Plitvice a jsou plná kaskád, vodopádů a zeleně.
 3. Santorini, Řecko: Tento malebný ostrov v Egejském moři je plný bílých domů a krásných pláží a poskytuje nádherné panoramatické záběry.
 4. Šanghaj, Čína: Tento velkoměsto plné mrakodrapů poskytuje úžasné pohledy na město z výšky.
 5. Cinque Terre, Itálie: Tento malebný pobřežní region v severní Itálii je plný krásných vesniček a krásných pláží a poskytuje nádherné pohledy na moře.
 6. Nový Zéland: Tento krásný ostrovní stát je plný krásné přírody, včetně horstev, jezer, vodopádů a pobřeží.
 7. Patagonie, Argentina a Chile: Tento rozlehlý region na jihu Jižní Ameriky je plný hor, ledovců, údolí a pobřeží a poskytuje možnosti překrásných záběrů.
 8. Bora Bora, Polynésie: Tento malebný ostrov v Tichomoří je plný pláží, lagun a korálových útesů.
 9. Bali, Indonésie: Tento ostrůvek v Indonésii je plný krásných pláží, hinduistických chrámů a malebných vesniček.
 10. Dubaj, Spojené arabské emiráty: Toto velkoměsto plné mrakodrapů a nádherných pláží poskytuje úžasné pohledy na město z výšky a je ideální pro pořizování snímků s vysokým rozlišením.
Létejte a točte

kdekoliv najdete zajímavé místo, útvar nebo scenérii. Nikdy však nezapomínejte dodržovat pravidla pro létání s dronem.

Pokud se Vám samotným do natáčení nechce, pak napište nám. Náš zkušený tým, Vám pomůže a poradí s čímkoliv. Stačí se nám ozvat.