dron okdron
Natáčíme dronem

Existuje několik technik natáčení dronem, které mohou pomoci získat co nejlepší video. Mezi ty nejdůležitější patří stabilizace dronu, volba správného úhlu záběru a plynulý pohyb dronu během natáčení.

Dalšími důležitými faktory jsou světlo a kvalitní střih videa. Zkuste také použít různé režimy snímání, jako je například panorama nebo time-lapse, a experimentujte s různými úhly záběru a pohyby dronu, abyste získali zajímavá a atraktivní videa.

Time-lapse (v překladu „časosběrný“)

je natáčecí režim, který zaznamenává změny, které se v dané scenérii odehrávají pomalu, a zrychluje je tak, že se ve videu zobrazují výrazně rychleji, než jak se odehrávaly ve skutečnosti. Tento natáčecí režim umožňuje zachytit různé změny, které se v krajině odehrávají během delšího časového období, například změny světla nebo pohyb mraků, změny ročních období, pohyb lidí, doprava, atd. Time-lapse natáčení může také dodat videu zajímavý efekt a zvýraznit detaily, které by jinak mohly uniknout pozornosti.

Režim panorama

je režim, který umožňuje zachytit širokou oblast ve formě jednoho panoramatického snímku. Tento režim umožňuje zachytit velké prostředí z výšky a získat tak široký pohled na krajinu nebo město. K získání panoramatického snímku lze použít speciální funkci, kterou najdete ve většině dronů, nebo lze panoramatický snímek vytvořit později v postprodukci, při střihu videa.

Follow Me

Dron Vás takto může sledovat a natáčet vás, když se pohybujete. To může být užitečné například při sportovních aktivitách nebo při cestování.

Orbit

Tento režim umožňuje dronu rotovat kolem určitého bodu a natáčet ho z různých úhlů. Využívá se hlavně při natáčení budov nebo památek.

Waypoints

V tomto případě můžete nastavit dronu trasu, po které se bude pohybovat, a natáčet cestou. Hodí se k měření a mapování různých ploch. Nebo k natáčení krajiny.

Slow motion

Natáčí na vyšší počet FPS, takže video je pak velice plynulé, a i při větším zpomalení se neseká. Tímto režimem můžete tvořit skutečně epické záběry do videa.

Zajímá Vás víc?

Mezi našimi plány na rok 2023 je i workshop na létání a natáčení dronem. Měli byste o událost zájem? Určitě nám dejte vědět. Budeme rádi.

Pokud se Vám samotným do natáčení nechce, pak napište nám. Náš zkušený tým, Vám pomůže a poradí s čímkoliv. Stačí se nám ozvat.