Jaké aplikace použít na ovládání dronu DJI
Ach ty pilotky dronů
Zdá se to zcela nemožné, ale setkali jsme se s paní, která nemohla přijít na to, jakou aplikací ovládat dron DJI. Jednoduše (a zcela logicky) hledala DJI aplikaci na Google Play a nenašla. Našla DJI FLY, které slouží pouze k nákupu DJI produktů, ale žádnou další aplikaci originál DJI nenašla. Usoudila tedy, že taková aplikace není a stáhla si aplikaci třetí strany. Na výběr byly například: Smart Flight, Dronelink, a nebo DroneControl. Některé aplikace se zdály být zdarma, ale po instalaci zjistila, že aby se propojily s dronem, je potřeba uhradit poplatek, jiná aplikace vůbec nefungovala.
Až po velkém úsilí se jí podařilo propojit a rozjet aplikaci DroneControl, která ovšem nemá ve verzi zdarma možnost sledování nebo následování objektu. Naštěstí tato aplikace fungovala a základní jednoduché fotografie na chalupě udělala.
Proč aplikaci nenašla? Na Google Play, ani AppleStore z nějakého důvodu není a nevíme proč. Najdete ji však na oficiálních stránkách DJI. A to konkrétně zde https://www.dji.com/cz/downloads kde si vyberete aplikaci dle daného dronu, který vlastníte. Vždy je bezpečnější používat aplikace oficiální.
A jaké aplikace se používají dále?
Nejčastěji aplikace Litchi, která má tu výhodu, že umožňuje provádět automatické plánované lety. Např. nastavíte mřížku nad danou plochou a dronu zadáte, aby každou třetí vteřinu udělal fotku pod daným úhlem, nebo z daného bodu. Takto pak můžete provádět např. skládání 3D modelů nebo měření deponií.
Na úpravu fotografií a střih videí pak doporučujeme aplikace od firmy Adobe, konkrétně Lightroom a Premiere. Pro běžného uživatele jsou však relativně drahé. Alternativy jsou pak např. Zoner (foto), na videa pak Davinci Ressolve, nebo iMovie (na Macu).
Pokud se Vám samotným do natáčení, nebo dronování nechce, pak napište nám. Náš zkušený tým, Vám pomůže a poradí s čímkoliv. Stačí se nám ozvat.