
Jak točíme náborové video?
Behind The Scenes:
Nejdřív se důkladně domluvíme se zákazníkem, jaká je jeho představa, co očekává a koho chce oslovit. Ptáme se na účel videa. Cílovou skupinu. Jde o český trh, nebo zahraniční? Co zajímá jejich typického uchazeče? Co mu chceme videem sdělit?
Tohle všechno probíráme telefonicky, online, nebo na osobní schůzce. Protože tak je to vždycky lepší. Také se ptáme, zda má firma svoji vlatní představu a nebo zda scénář připravíme my.
Důležité je, aby měl zákazník informace skutečně ověřené z praxe. Aby nestřílel své požadavky od stolu z kanceláře, aby šel mezi pracovníky, promlouval s nimi a znal prostředí a skutečnou atmosféru firmy.
A pak už to frčí:
1. Vytvoříme scénář, zaměřený na to, co potenciální uchazeče zajímá. (Obvykle je to prostředí, lidé, práce, pracovní podmínky).
2. Natočíme záběry lidí a práce tak, aby z nich bylo cítit, že je ve firmě dobrá atmosféra. (Samozřejmě s ohledem na požadavky zákazníka).
3. Zaměříme se na zajímavé osobnosti a tzv. ambasadory společnosti. (Ambasadoři jsou ti zaměstnanci, kteří rádi představí sebe jako součást firmy, nestydí se za to kde pracují, ba naopak se tím rádi pochlubí).
4. Sestříháme, dodáme podkresovou hudbu, text, loga, animace, grafiku. (Dle domluvy voiceover, různé jazykové mutace, atd.)
5. Vypouštíme do světa. (Po schválení, odsouhlasení a domluvě se zákazníkem).

Tohle všechno, ale nejde bez dobrého natáčecího týmu, a bez dobrého organizačního týmu ve firmě, kde natáčíme.
FIREMNÍ ORGANIZAČNÍ TÝM:
Je důležité, aby se firma na vše dobře připravila. To znamená informovala zaměstnance, naplánovala termíny a konkrétní časy, kdy se bude natáčet na daném oddělení. Vytvořila harmonogram.
Zaměstnanci by měli být v dobré náladě, protože pak jde natáčení mnohem lépe od ruky a výsledky jsou obvykle lepší, než když zaměstnance natáčení otravuje. Dámy, by měly mít prostor se upravit a nalíčit – nevěřili byste, jak právě tohle může být velký kámen úrazu. Je důležité prostředí hezky uklidit, aby nebyly ve videu žádné rušivé prvky.
A samozřejmě je velice důležité, aby i u natáčení byly plněny všechny podmínky BOZP a bezpečnosti obecně. Není nic horšího, než když se v hotovém videu odhalí nedodržování různých firemních směrnic a nařízení.
JAK TO VŠECHNO TRVÁ DLOUHO?
Délka tvorby videa se různí.
Do procesu vstupují tyto proměnné:
Požadavky zákazníka a domluva na tom jak má video vypadat a jaký účel splňovat. Scénář si několikrát schvalujeme dokud není domluva na 100%.
Následně se domlouvá termín natáčení tak, aby ve firmě v daný den byli ti správní lidé a dělali ty správné činnosti. Natáčení obvykle zabere 1 až 2 natáčecí dny.
Po natočení se pouštíme do editace, grafiky, animací – zkrátka jdeme tvořit. To může zabrat týden až tři. Podle náročnosti výsledného díla.
Video posíláme ke kontrole přes YouTube a výsledek předáváme ve 4K kvalitě přes úložiště.
Doba schvalování se také může výrazně lišit, ale počítáme obvykle s týdnem až dvěma. Celkem tedy počítejte s minimální dobou tvorby videa cca 5 týdnů. Vše, ale záleží na průběhu komunikace a spolupráce.

A VÝSLEDEK?
Většina náborových videí slouží k interním účelům firmy, proto je často nenajdete na našem YouTube kanále. Ale to nevadí – najdete tam alespoň některé ukázky popřípadě prezentační videa, která pomohou vytvořit si představu.
Neváhejte se nás na cokoliv zeptat. Jsme tu pro vás a vždycky dáváme něco navíc.
Náš zkušený tým, Vám pomůže a poradí s čímkoliv. Stačí se nám ozvat.