recenze DJI Osmo pocket

Naši výbavu obohatil nejnovější model kompaktní digitální kamery DJI Osmo Pocket.

Hned na první pohled nás překvapil její malý rozměr. Balíček byl o něco málo menší než krabička od mobilu. Samotná kamera je extrémně lehká a uživatelsky velice přívětivá.

Po rozbalení a zapnutí jsme sice chvíli zápasili s přednastaveným čínským jazykem, ale po přečtení přiloženého českého návodu, jsme kameru jednoduše propojili s mobilem, a pomocí aplikace DJI MIMO, jsme ji zprovoznili. I s tím jazykem jsme si pomocí selského rozumu nakonec poradili.

Start a kalibrace probíhá svižně a kamera je rychle připravena k použití. Zkušenosti DJI s drony, se nezapřou.

 

Displej na Osmo Pocket je dotykový a díky tomu se dostanete k velkému množství funkcí. Video můžete točit ve 4K rozlišení, s rychlostí snímání 60 snímků za sekundu. Přitom nepřekročíte datový tok 100Mbps. Samozřejmě ale, můžete využít i full HD kvalitu.

Zkusili jsme použít funkci Face Track – což v praxi znamená, že se kamera zacílí na obličej a ten, neustále sleduje. Funguje i v náročných podmínkách, případně, i u rychlejšího pohybu.

Další funkcí, kterou máme v oblibě a DJI jí disponuje, je Timelapse. Videa natočená formou Timelapse jsou vlastně fotografie rychle přehrávané za sebou. Často se používají při natáčení západu slunce, nebo nočního života ve městě.

Při natáčení v podvečer a večer jsme očekávali zvýšený šum obrazu, ale byli jsme velmi příjemně překvapeni, jak si DJI Osmo Pocket s menším světlem poradil. Večerní záběry, byly téměř perfektní. Zkusili jsme natáčet koncert, při kterém jsme ocenili velmi vysokou úroveň stabilizace. Skákání davu, dokonce ani skákání kameramana, nepůsobí roztřeseně.

Kamera je velmi stabilní, fotografie i záběry videa jsou ve vysoké kvalitě. DJI Osmo Pocket nás naprosto uchvátil. Ještě nikdo nevyrobil kompaktnější a chytřejší přístroj.

 

ZÁVĚREM

Ironií je, že její malá velikost, což považujeme za její obrovské plus, je na druhou stranu i tak trochu na škodu. Při návštěvě našich firemních zákazníků, občas nastane dojem, že firemní videa natáčíme dětskou hračkou. Věříme ale, že výstupy z této „vychytané“ kamery zákazníky uchvátí a mýtus o tom, že co je malé musí být zákonitě méně kvalitní než masivní přístroj, bude vyvrácen.

A na závěr, jak udělat pěkně střižené krátké video v méně než 5 minutách? Osmo Pocket připojíte k telefonu a v aplikaci DJI MIMO najdete tzv. Stories. Jedná se o šablony, které Vás provedou krok za krokem jednotlivými scénami. Natočíte několika vteřinové záběry tak jak je chcete mít za sebou. Osmo je pak samo zpracuje dle vybrané Story. Zbytek je už na Vás.

DJI Osmo pocket
DJI OSmo pocket
DJI Osmo pocket