Inspire

Svět dronů je přetechnizovaný, složitý, plný různých značek a jejich modelů. Proto se často nezdá jednoduché se v dronech zorientovat. Zejména pokud vybíráte svůj první dron, nebo např. jej chcete pořídit jako dárek.

Vzhledem k tomu, že s drony máme již nějaké zkušenosti, rádi se s vámi o ně podělíme a ukážeme, jaké jsou základní rozdíly mezi jednotlivými modely dronů DJI.

PROČ DJI?

Je to nejčastější značka a v současné době vyrání pro hobby i profi účely nejspolehlivější výrobky. Základní vlastností dronu je spolelivost a bezpečnost. Dron by vám neměl spadnout v lese na strom, ani bezhlavě uletět a zranit souseda. Bohužel, stává se i u značky DJI (zejména u nejlevnějších modleů), jen o něco méně, než u ne tolik známých výrobců.

Všechny drony, které dále uvádíme, mají stabilizaci pomocí GPS. To znamená, že při veknovním letu dron bude držet na místě, nebude nikam klouzat, ani samovolně „utíkat“. To je zcela zásadní výhoda oproti levnějším dronům. Dron bez GPS jsou mnohem náročnější na ovládání.

DJI z natáčení
NEJČASTĚJŠÍ ŘADY DRONŮ DJI:
  • Mavic Mini
  • Mini 2
  • Mavic Air 2
  • Mavic 2 Zoom
  • Mavic 2 Pro
  • Phantom 4
  • Inspire 2
  • Matrice
MAVIC MINI

Nejlevnější dron, vhodný na začátek. Rozlišení kamery je 2,7K, což je dostačující např. pro videa z dovolené. Příliš kvalitní obsah s ním nenatočíte. Přenos signálu z ovoladače probíhá pomocí wi-fi signálu, což znamená, že nemá příliš velký dosah. Hrozí častá ztráta signálu a uleteění dronu.

MINI 2

Jedná se i nástupce Mavica Mini, zde už je mnohem lepší kamera i přeno signálu. Kamera dosahuje rozlišení 4K/30 fps, což už udělá hezká videa i fotografie. Velikost snímače kamery je 1/2.3” CMOS s 12 Mpx (FOV: 83°, čočka 35 mm, ekvivalent 24 mm, clona f/2.8)

Přenos signálu probíhá pomocí technologie OcuSync 2.0, jejíž teoretický dosah je až 10 km a neměl by jen tak uletět. Odolává větru až 57 km/h. Dron je o několik tříd výše než Mavic Mini, nevýhodou oproti dalším modelům je zejména nízký počet bezpečnostních čidel, které detekují překážky.

Pro začátečníky, nebo nadšence, kteří zároveň stříhají video, nebo upravují fotky je to ideální volba.

MAVIC AIR 2

Tento dron je již polo profi, dělá hezká videa a fotky. Ve srovnání s Mini 2 má více senzorů proti nárazu, větší snímač kamery 1/2″ CMOS, video natáčí ve 4K / 60fps, vnitřní paměť 8 GB

MAVIC 2 ZOOM

Má navíc objektiv 24 – 48 mm (F2,8/F3,8) s dvojnásobným optickým zoomem (tedy bez ztráty kvality)

MAVIC 2 PRO

Větší 1″ CMOS snímač, s podporou 10bitového HDR videa, 20Mpx fotografie.

Vhodný např. pro natáčení realitních prohlídek nebo jednoduchých firemních prezentací.

PHANTOM 4 PRO

Podobný jako Mavic 2 Pro, má stehnou kameru, rozdíl v obrazu nepoznáte. Liší se zejména konstrukcí dronu.

INSPIRE 2

Profesionální dron, vhodný pro filmové produkce. Umožňuje nátáčet video ve vysokém rozlišení s velkým datovým tokem, který je vhodný např. pro vysílání v TV.

MATRICE

Dron pro průmyslové využití. Umožňuje zavěsit různé typy kamer, jako je thermo nebo lidar, práškovací zařízení, hnojení, atd.

Pokud uvažujete o prvním dronu, určitě šáhněte po verzi Mini. Je nejlevnější a případná nehoda vás nebude tolik mrzet. Pokud jste fotograf nebo kameraman a toužíte po lepších záběrech, zkuste na začátek Mini 2, případně Air 2. Pokud jste realitní makléř, stavební společnost, nebo třeba sportovní nadšenec, vybírejte mezi Mini 2 po Mavic 2 Pro.

V každém případě dodržujte vždy bezpečností zásady (které jsme popsali na našem webu zde).

Přejeme úspěšné lety bez nehod.

Texty jsou psané pro laiky, za účelem nahlédnutí do zákulisí firmy OKdron s.r.o. Nejsou právními texty, ani závaznými radami. Provozovatel nenese za obsah ​žádnou zodpovědnost.