BHS Tachov_OKdron

Ze zákulisí natáčení pro BHS Tachov

Na konci roku 2021 jsme měli možnost strávit dva dny ve společnosti BHS Corrugated, kde jsme natáčeli prezentační a náborové video.

BHS je nadnárodní korporace, která vyrábí stroje na výrobu kartonu. BHS v Tachově patří společně s BHS Shanghai a BHS Weierhammer k těm největším pobočkám. Stroje, které BHS vyrábí dosahují délky až 180 m. Jen pro představu, to je délka krátké běžecké trati na sprint.

V Tachově:

Po příjezdu na místo určení, byl náš filmový štáb velice příjemně překvapen. Vše bylo připraveno a perfektně zorganizováno díky paní Peleškové, která má v BHS na starost HR. Její organizační schopnosti jsme během pobytu mnohokrát ocenili.

Zaměstnanci se na natáčení videa těšili, i když se zároveň i trochu styděli. Ale stud velmi záhy opadl.

Jak poznáte, že je ve firmě opravdu dobrá atmosféra a že zaměstnanci jsou ti nejpohodovější v širokém okolí?

„Přijďte ještě k nám na halu, tam je taky co točit.“
„A stavíte se s kamerou i u nás?“
„Natočíte i mě? Ale nic říkat nebudu.“

S takovými lidmi se náborové video točí samo.
Odjížděli jsme v pátek podvečer, sice unavení, ale s dobrou náladou a nabití pozitivní energií.

Co ale dělat, pokud se setkáte sice s nadšenými – ale nervózními „herci“? Co když dostanou „záchvat smíchu“, nebo je tréma tak pohltí, že se s nimi nedá pracovat?

Co dělat s trémou?

Je to jednoduché. Začněte si s nimi povídat jako s kamarády. Změňte téma, společně si oddychněte. Zajistíte tak, že se váš „herec“ uklidní a uvolní. Ideální je, aby u toho bylo co nejméně lidí, kteří mohou zaměstnance rozptylovat a znervózňovat.

Pokud mají vaši „herci“ předvádět svoji práci, například simulovat pracovní poradu, pak je dobré, aby skutečně mluvili o práci, rozdávali úkoly, nebo řešili zaměstnanecké benefity, tím bude celá atmosféra působit věrohodně a skutečně.

BHS je firma plná skvělých lidí. Jsme zvědaví, zda v brzké době narazíme na stejně dobře naladěnou společnost.

Věřím, že BHS nebude mít s náborem do budoucna žádné problémy.
A pokud byste i vy chtěli náborové video, neváhejte se nám ozvat.